top of page

Hogyan dolgozom

Alkalmazott módszereim, amik segítik a változást

Segítő beszélgetés

Segítő beszélgetés

Segítő beszélgetés, támogatás

Ha érezheti, hogy valaki Ön mellett áll, ha megélheti, hogy értik a látásmódját, szükségleteit, ha megerősítik, támogatják abban, amit szeretne elérni, az már önmagában is nagy erőt tud adni. A pszichológussal való beszélgetés azért is különleges, mert az empátián, bizalmon, együttműködésen alapuló kapcsolatban a pszichológus szakmai tudását és tapasztalatát is hozzáadja a párbeszédhez. Így közösen fel tudjuk tárni, hogy pontosan mi és miért bántja, és együtt gondolkodva megtalálhatjuk, hogy mi jelentene megoldást, mi hozna megkönnyebbülést az Ön számára az adott helyzetben. A közös munka nem csak az aktuális probléma megoldásában segíthet, hanem rávilágíthat azokra a mintázatokra, korábbi elakadásokra is, amik a jelenlegi helyzet létrejöttében szerepet játszhatnak. Az összefüggések megértése és az ennek nyomán létrejövő tudatosság segíti a mostani helyzet oldódását, és azt is, hogy a későbbiekben egyedül is sikeresebben tudjon megbirkózni az életében felmerülő kihívásokkal. 

Hipnoterápia

A lelkünk sokszor könnyebben kifejezi magát a szimbólumok, képek, érzések nyelvén, mint szavakkal. Egy ellazult, befelé figyelő állapotban rá tudunk hangolódni legmélyebb vágyainkra, félelmeinkre, és megteremthetjük a kapcsolatot belső bölcsességünkkel. A transzállapotban fontos összefüggések bukkanhatnak elő, amiket a racionalitás és verbalitás szintjén sokkal nehezebb megragadni, és ebben az állapotban az elakadásokat is egy egészen más szinten lehet átdolgozni.  A lélek mélyebb rétegeinek tartalmaira való ráhangolódás felszabadító, átütő erejű tapasztalat sok kliens számára, és segít a személyiség addig szunnyadó erőforrásainak felszabadításában.

Áttétel fókuszú terápia

A pszichológus és a kliense között kialakuló kapcsolatban megjelenhetnek olyan tartalmak, olyan érzések, amik a kliens terápián túli kapcsolataiban is fontosak. Az áttétel-fókuszú terápia módszere ezt az összefüggést használja fel arra, hogy a személyiségzavarral élő (például nárcisztikus,  borderline) klienseknek segítsen megérteni és átalakítani kapcsolati működésüket, hogy a múltban megélt és a jelenleg konfliktusokkal terhelt kapcsolatok harmonikusabbá válhassanak. 

Klinikai és tanácsadó szakpszichológus

Személyiség

Önmegvalósítás

Személyiségzavarok

Kényszerbetegség

Szerhasználat

Hangulat

Depresszió

Pánikbetegség

Szorongás

Érzelemkezelés

Kapcsolatok

Párkapcsolati zavarok

Családi feszültségek

Transzgenerációs kérdések

Szexualitás, nemi identitás

Életesemények, körülmények

Trauma, gyász, veszteségek

Stressz, megküzdés, kiégés

Teljesítmény, munka, tanulás

bottom of page